„Oberek” na diecezjalnym święcie plonów

Data: 19.09.2023 r., godz. 13.55    201
Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” wystąpił podczas Dożynek Diecezji Łomżyńskiej, Powiatu Wyszkowskiego i Gminy Długosiodło, które odbyły się 10 września w Długosiodle.

Działający od 15 lat w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” zespół uświetnił uroczystość, na którą przyjechała prawie setka delegacji z całej diecezji. Nie tylko podziękowanie za plony, dzielenie się chlebem, ale także pieśni i tańce ludowe były bezpośrednim odwołaniem do tradycji, którą do dziś pielęgnują mieszkańcy wsi. Podczas dożynek ze swoją gawędą kurpiowską wystąpił Witold Kuczyński (m.in. gawędziarz, reżyser, scenarzysta spektakl ludowych, śpiewak, tancerz), który w lutym tego roku gościł w WOK „Hutnik” podczas jubileuszowej gali „Oberka”.

Źródło fot. Powiat Wyszkowski

 

"Oberek" na Dożynkach Diecezji Łomżyńskiej
"Oberek" na Dożynkach Diecezji Łomżyńskiej, foto nr 1, "Oberek" na Dożynkach Diecezji Łomżyńskiej, foto nr 2, "Oberek" na Dożynkach Diecezji Łomżyńskiej, foto nr 3, "Oberek" na Dożynkach Diecezji Łomżyńskiej, foto nr 4, "Oberek" na Dożynkach Diecezji Łomżyńskiej, foto nr 5, "Oberek" na Dożynkach Diecezji Łomżyńskiej, foto nr 6, "Oberek" na Dożynkach Diecezji Łomżyńskiej, foto nr 7, "Oberek" na Dożynkach Diecezji Łomżyńskiej, foto nr 8, "Oberek" na Dożynkach Diecezji Łomżyńskiej, foto nr 9, "Oberek" na Dożynkach Diecezji Łomżyńskiej, foto nr 10, "Oberek" na Dożynkach Diecezji Łomżyńskiej, foto nr 11,